Aprilia / Caponord 1200 Travel Pack
Aprilia, Caponord 1200 Travel Pack
Aprilia, Caponord 1200 Travel Pack
Aprilia, Caponord 1200 Travel Pack
Aprilia, Caponord 1200 Travel Pack
Aprilia, Caponord 1200 Travel Pack
Aprilia, Caponord 1200 Travel Pack
Genel Özellikler
Teknik Özellikler
Aprilia, seyahat, eğlence ve günlük kullanım için mükemmel bir motor yaparak sokak enduro segmentinde devrim yapıyor. Yeni Caponord 1200 ABS, Aprilia'nın üst düzey rekabette edindiği teknolojiyi tüm araçlara yayması deneyiminden yararlanıyor.Karşınızda Caponord 1200 ABS, her durum için mükemmel bir motor. Gelişmiş ve hafif kasası sayesinde kolay yönetiliyor ve şehirde çevik, sofistike elektronik yönetimi ve büyük iki silindirli motoru sayesinde şehir dışında hızlı ve eğlenceli, ergonomik ayrıntıya gösterilen özel itina ve rüzgar tüneli etütleri sayesinde mükemmel rüzgara karşı koruması ile uzun yolda sürücü ve yolcu için konforlu.

Dik ve rahat sürüş pozisyonu, baskın bir pozisyon bulmak adına yapılan özel ergonomik çalışmaların bir meyvesi, ama aynı zamanda uzun yolculuklarda yormuyor da; bir yarış havası katmak için seçkin kırmızı dikiş ile üretilen sele özellikle rahat bir yastığa sahip ve yalnızca zeminden 840 mm yüksekliği ile her ağırlıktaki sürücülere her zaman tam araç kontrolü sağlıyor. 

Yolcu konforuna da bir hayli dikkat edilmiş: Büyük ve düz sele kısmı sürücünün selesinden ayrı ve öne kaymayı önleyecek bir şekle sahip, bu da her sürüş koşulunda optimum konforu sağlarken tutamaklar sağlam ve rahat bir kavrama sunuyor. "Döner" teknoloji ince duvarlı naylon deponun büyük bir şekil serbestliği ile üretilmesini sağlıyor ve hafifliğe katkıda bulunuyor. Bu şekilde yanal boyutlar minimuma düşüyor ve sürücünün mükemmel bacak konumuna yar sağlıyor. 24 litrelik kapasitesi bir dolumda 300 km'den fazla menzil sağlamaktadır.

Caponord 1200 ABS tasarımı, motor sepetlerini aracın dahili parçası olarak düşünülerek yapılmış: Bu, alçak susturuculu bir egzoz sistemi düzeni seçeneği ile birlikte boyutların önemli oranda sınırlandırılmasını sağlıyor. 29 litre kapasiteli sepetler takıldığında arka kaporta profilime özellikle uyumlu kalıyor (toplam boyut yalnızca 908 mm) ve yolcu için bir rahatsızlık yaratmayıp yerleşmesini kolaylaştırıyor ve sürüş konforunu sağlıyor. Aprilia ayrıca tutkunlarını da düşünmüş: Susturucu yüksekliği ayarlanabiliyor, sepetler takılmadığında bu düzen daha sportif ve agresif bir görünüm kazandırıyor. Zengin 

Caponord 1200 akseesuar katalogunda bulabileceğiniz renk kodlu sepetleri takmak için ayrı bir donanım gerekmiyor, bu da takılmadıklarında motosikletin hatlarını bozan bileşenlerin önüne geçmektedir
motor2 silindir 90° v-twin 4 zamanlı
silindir hacmi1.197 cc
max güç128 hp 8.500 rpm
max tork116 nm 6.500 rpm
beslemeelektronik enjeksiyon
soğutmasıvı
debriyajislak tip, hidrolik destekli
vites6 vites
arka fren240 mm disk
Ön fren320 mm çift disk
jantlarÖn: 3.50" x 17" arka: 6.00" x 17"
Ön lastikİç lastiksiz 120/70 - 17"
arka lastikİç lastiksiz 180/55 - 17"
uzunluk2.440 mm
aks aralığı1.565mm
sele yüksekliği840 mm
yakıt deposu24 litre (5 litre yedek içinde)
egzost çıkışıeuro 3 normlarında